• Serdecznie zapraszamy na naszą nową stronę:
  www.kratkiraczak.pl gdzie do Państwa dyspozycji jest
  sklep gdzie można zamówić i kupić wybrane produkty z naszego asortymentu.
   Prosimy także zanotować nasz nowy adres emaliowy biuro@kratkiraczak.pl

  z poważaniem

  Władysław Raczak

  Właściciel Firmy

 • kratki do kominka
 •  kratka do kominka Ventra Modern
  Kratki Rafa to idealne wykończenie otworów wentylacyjnych w systemach wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej. Kratki dzięki wielu nowatorskim rozwiązaniom pozwalają na stały lub regulowany przepływ powietrza do i z pomieszczenia. Kratki Rafa to także idealne zakończenie kanałów klimatyzacyjnych w domu, firmie lub urzędzie. Na Państwa życzenie wszystkie nasze kratki możemy wyposażyć w stalową siatkę przeciw owadom.
 •  kratka wentylacyjna Ventra Modern
  Nasze produkty to połączenie najnowszych technologii obróbki blachy, perfekcyjnej dbałości o jakość wykonania oraz wieloletniego doświadczenia. Chcemy spełniać Państwa oczekiwania dlatego wytwarzamy kratki wentylacyjne, kominkowe oraz drzwiczki rewizyjne z wielu rodzajów blachy, z wieloma możliwościami wykończenia. Nasze produkty tworzymy między innymi z bardzo eleganckiej nierdzewnej stali chromoniklowej (OH18N9), która może być szczotkowana, matowa lub błyszcząca. Do produkcji używamy również stali mosiężnej lub miedzianej, a także stali ocynkowanej i kwasoodpornej.
 •  kratka wentylacyjna Ventra
  Dbając o Państwa zadowolenie oraz posiadając wiedzę z zakresu prawidłowej wentylacji pomieszczeń zaczęliśmy wytwarzać kratki wentylacyjne z możliwością regulacji ilości oraz kierunku przepływu powietrza. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu ruchomych żaluzji w kratkach wentylacyjnych i kominkowych lub ruchomych lameli w kratkach drzwiowych. Największą możliwość regulacji ilości oraz kierunku przepływającego powietrza dają kratki z ruchomymi kierownicami oraz regulowaną przepustnicą.
 •  drzwiczki rewizyjne Visio
  Poszukujesz eleganckiej i praktycznej zabudowy otworów rewizyjnych, niewielkich wnęk lub schowków, chcesz zasłonić aparaturę pomiarową albo sterującą? Nic trudnego. Są przecież drzwiczki rewizyjne firmy Rafa. Produkujemy je w dwóch wariantach zamykania na klucz lub zatrzask. Nasze drzwiczki rewizyjne wytwarzamy oczywiście z nierdzewnej stali chromoniklowej, stali miedzianej lub mosiężnej, a także ze stali ocynkowanej i kwasoodpornej.
 •  kratka wentylacyjna Ventro
  Chcesz zadbać o komin w swoim domu, firmie lub magazynie? Proszę bardzo. Kratka wentylacyjna z okapnikiem, to idealne rozwiązanie, aby zabezpieczyć komin przed opadami atmosferycznymi. Tak samo jak inne produkty kratki z okapnikiem wytwarzamy z nierdzewnej stali chromoniklowej, stali miedzianej lub mosiężnej, a także ze stali ocynkowanej lub kwasoodpornej.
 •  kratki wentylacyjne Vensio
  Wszystkie nasze kratki wentylacyjne, nawet te najbardziej zaawansowane technologicznie, są bardzo proste w montażu. Każda kratka wyposażona jest w ramkę montażową instalowaną na stałe w otworze wentylacyjnym oraz w niewidoczne zaczepy sprężynowe. Takie rozwiązanie pozwala na szybki montaż oraz demontaż, aby utrzymać kratkę w czystości. Przy pomocy wkrętów, kratkę można również zamocować na stałe. Montaż nie zawiera wiele czasu i przebiega w kilku prostych krokach.
 •  
  Jedynym ograniczeniem gdzie można stosować nasze produkty jest Twoja wyobraźnia. Projektując kratki wentylacyjne, kominkowe oraz drzwiczki rewizyjne myśleliśmy o potrzebach budownictwa mieszkaniowego (salony, kuchnie, łazienki, toalety, sauny, pomieszczenia gospodarcze) , przemysłowego (hale produkcyjne i magazynowe, kotłownie, łaźnie, szatnie, garaże). Braliśmy także pod uwagę potrzeby budynków użyteczności publicznej (baseny, parki wodne, urzędy, kina, teatry, centra handlowe, banki, hotele, szpitale, bary i restauracje). Przecież Rafa to morze możliwości.
 •  kratka wentylacyjna drzwiowa Vendorio
  Wszystkie nasze produkty tworzymy na dowolny wymiar. Jedynym ograniczeniem w przypadku niektórych wzorów jest konieczność zachowania odpowiedniego przepływu powietrza, zgodnego z wymogami sztuki prawidłowej wentylacji pomieszczeń. Jeśli w katalogu produktów nie znajdziesz wzoru kratki wentylacyjnej lub kominkowej, który spełnia Twoje oczekiwania, to zadzwoń albo napisz. Nasi projektanci zrobią wszystko, aby stworzyć produkt na miarę Twoich oczekiwań.
 •  kratka wentylacyjna Ventri
  Naszą ofertę kierujemy do odbiorców indywidualnych oraz do projektantów wnętrz, architektów, dystrybutorów okapów i kominków, a także do instalatorów kominków, klimatyzacji. Współpracujemy także z sieciami handlowymi lub producentami jako dostawca OEM. Większość naszych produktów posiada atest Państwowego Zakładu Higieny, więc mogą być instalowane w szpitalach, szkołach, stołówkach, barach i restauracjach. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Projektując nigdy nie szukamy powodów, zawsze szukamy sposobu. Przecież Rafa to morze możliwości.
 •  
  Chcąc wyrównać ciśnienie między pomieszczeniami lub elegancko zakończyć kanał klimatyzacyjny lub wentylacyjny w domu, biurze albo urzędzie, już nie musisz dalej szukać. Idealnym rozwiązaniem tej sytuacji jest kratka wentylacyjna z siatką stalową. Tak jak inne nasze produkty wytwarzamy ją z nierdzewnej stali chromoniklowej, stali miedzianej lub mosiężnej, a także ze stali ocynkowanej lub kwasoodpornej. Przecież Rafa to morze możliwości.
    

 

    

kratka wentylacyjna Ventrakratka wentylacyjna - materiał kratka - materiały  kratki - materiały 
kratka wentylacyjna, kiminkowa - stal miedziana  
VENTRA.

kratka wentylacyjna lub kominkowa z żaluzją stałą


VENTRA to idealne zakończenie otworu wentylacyjnego w systemach wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej. Kratka zamontowana w ścianie kominka lub otworze wentylacyjnym dzięki stałym żaluzją, pozwala na ciągły przepływ powietrza do pomieszczenia. VENTRA to także idealne zakończenie kanałów klimatyzacyjnych w domu, firmie lub urzędzie. Na Państwa życzenie kratkę VENTRA możemy wyposażyć w stalową siatkę przeciw owadom.


zastosowanie

 •   w budownictwie mieszkaniowym 
    kominki, salony, kuchnie, łazienki i toalety, kotłownie, garaże, pomieszczenia
     gospodarcze

 •    w budownictwie przemysłowym
    
  hale produkcyjne i magazynowe, garaże, łaźnie, szatnie, kotłownie

 •    w budownictwie użyteczności publicznej
    
  urzędy, banki, hotele, baseny i parki wodne, biurowce, centra handlowemateriały

 •   nierdzewna stal chromoniklowa [OH18N9]
   
  szczotkowana z połyskiem lub matowa

 •   stal mosiężna
 •   stal miedziana
 •   stal ocynkowana
 •   stal ocynkowana malowana proszkowo na wybrany kolor


montaż

Kratka wyposażona jest w ramkę montażową instalowaną na stałe w otworze wentylacyjnym oraz w niewidoczne zaczepy sprężynowe. Takie rozwiązanie pozwala na szybki montaż i demontaż, aby utrzymać kratkę w czystości. Przy pomocy wkrętów, kratkę można również zamocować na stałe, przez otwory ramki czołowej. Do każdego produktu dołączamy przejrzystą instrukcję montażu, który nie zajmuje wiele czasu i przebiega w kilku prostych krokach.


cena

Wszystkie wyceny przygotowujemy indywidualnie dla każdego Klienta. Dla nas każde zlecenie, to nowe wyzwanie. Cena jest uzależniona od wielkości zamawianej kratki, ilości zamawianych egzemplarzy jednego produktu czy wielkości całego zamówienia. Na cenę ma również wpływ rodzaj wybranego materiału. Jeśli chcesz poznać cenę Twojego zamówienia, to zapraszamy do kontaktu:

sprzedaż hurtowa i detaliczna:                          
71 725 61 30
603 415 433
biuro@rafa-raczak.pl 


lub do wypełnienia formularza zamówienia.


do pobrania